fot. Monika Bilska

W piątek w Polsce miejscami możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, rano również słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę obejmie rozległy niż z głównymi ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Norweskim i Morzem Północnym. Wyż znad Rosji będzie sięgał nad krańce wschodnie kontynentu, a Wyż Azorski obejmie częściowo Półwysep Iberyjs13ki.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Północnego. Z południowego wschodu będzie nadal napływało dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie spadać.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu także rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, rano możliwe również słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na terenach podgórskich i w górach opady śniegu. Wysoko w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Początkowo lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura maksymalna od 1 st.C na Kaszubach do 6 st.C na Podkarpaciu. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, na Pogórzu Karpackim w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W Tatrach wiatr w porywach do 100 km/h, powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy oraz miejscami na południowym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na obszarach podgórskich w Karpatach oraz na Pomorzu również śniegu. Temperatura minimalna od -1 st.C do 4 st.C, w dolinach karpackich około -3 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP

drukuj