Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, rozległy Niż Islandzki obejmował będzie Wyspy Brytyjskie, Skandynawię oraz częściowo Europę Środkową. Pod wpływem niżu znad Morza Czarnego znajdzie się południowo-wschodnia część kontynentu. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów znad Rosji i Wysp Azorskich.

Przeważający obszar kraju znajdzie się pod wpływem zatoki związanej ze wspomnianym niżem znad Islandii, jedynie w południowo-wschodniej Polsce pogodę kształtować będzie słabnący klin wyżowy. Do krańców północno-zachodnich dotrze front okluzji. Napływać będzie polarno-morskie powietrze.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w południowo-wschodniej połowie kraju. Lokalnie na południu słabe opady śniegu, a na zachodzie i północnym zachodzie przemieszczające się stopniowo w głąb kraju słabe opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie dalej spadać.

Rano na południu miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m.

Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na wschodzie kraju do 3 st., 4 st. na zachodzie. Wiatr na południowym wschodzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowy i południowo-zachodni, w porywach do 60 km/h, a w strefie nadmorskiej do 75 km/h.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. na wschodzie -1 st. w centrum do 3 st. na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, a w strefie nadmorskiej do 85 km/h, południowo-zachodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Silne zamglenia. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl