fot. PAP

Zakopane: Trudne warunki drogowe; szereg kolizji

Dramatycznie pogorszyły się w piątek warunki na podhalańskich drogach – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Doszło do szeregu kolizji; w Zakopanem zderzyło się siedem samochodów.

„Intensywna śnieżyca spowodowała nagłe pogorszenie warunków drogowych. Jest bardzo ślisko, a służby drogowe nie nadążają z odśnieżaniem i posypywaniem jezdni” – relacjonował Wieczorek.

W piątek w Zakopanem spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Policja apeluje do kierowców o ostrożność. „Turyście, którzy przejechali pod Tatry na wypoczynek, nie są przyzwyczajeni do takich warunków, dlatego. Kierowcy powinni zachować bezpieczną odległość od innych pojazdów i dostosować prędkość do trudnych warunków” – dodał rzecznik.

W Zakopanem na drodze Powstańców Śląskich zderzyło się siedem samochodów. Do groźnego zderzenia czołowego doszło też w Małem Cichem; dwie osoby przewieziono do szpitala.

Na krajowej siódemce na odcinku Zakopane – Kraków, czyli popularnej zakopiance, ruch jest spowolniony, ale droga jest odśnieżona i posypana piaskiem.

PAP

drukuj