fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Od wschodu napłynie chłodniejsze powietrze

Od dziś nad wschodnią połowę Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB, powrót łagodnej zimy utrzyma się prawdopodobnie do czwartku. Pod koniec tygodnia spodziewane jest kolejne ocieplenie.

Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, od dzisiaj do Polski zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze, które będzie odczuwalne głównie we wschodniej połowie kraju.

„W całym kraju zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Słabe opady śniegu możliwe są praktycznie w całym kraju. Na południu Polski, szczególnie w rejonach podgórskich, prognozujemy opady śniegu, które lokalnie mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej do 3 centymetrów. Na krańcach zachodnich możliwy będzie także deszcz ze śniegiem” – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w dolinach karpackich, minus 4 na Suwalszczyźnie, minus 1-2 stopnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, minus 1 w centrum i do 2 stopni na plusie na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Powrót łagodnej zimy charakteryzującej się nocnymi spadkami temperatur poniżej zera i temperaturami około 1-2 stopni na plusie w słońcu podczas dnia powinien utrzymać się do czwartku. W następnych dniach synoptycy nie wykluczają ocieplenia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl