fot. Paweł Palembas

W poniedziałek na północnym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa centralna jest w zasięgu rozległego wyżu znad Słowacji i Węgier. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem układów niskiego ciśnienia z pofalowanym frontem atmosferycznym.

Przeważający obszar Polski jest w zasięgu wyżu z centrum nad Karpatami, jedynie północno-wschodnie krańce są pod wpływem zatoki niżu znad Rosji. Napływa arktyczna masa powietrza.

W poniedziałek na północnym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. W górach i na południowym wschodzie miejscami słabe opady śniegu, możliwe również opady deszczu marznącego powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -7 st. C na Kaszubach i Pomorzu, około -3 st. C na przeważającym obszarze do -1 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl