fot. flickr.com

Polska pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego

IMGW informuje, że południowo-wschodnia, północna oraz częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem niżów. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego, w chłodnej masie powietrza polarnego, morskiego. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie front okluzji.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 do 6 stopni na krańcach północnych do 10 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju z kierunków południowych, w zachodniej z kierunków zachodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0 st. do 3 st., na wybrzeżu od 3 st. do 4 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W dzień zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. do 8 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, nad morzem porywy do 60 km/h, północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy, wieczorem skręcający na północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj