Nowy spot PiS przed wyborami na szefa RE

Kadencja Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej, to czas największego kryzysu Europy; Tusk dla Polaków nie zrobił nic – przekonuje Prawo i Sprawiedliwość w spocie internetowym, który pojawił się na twitterowym koncie partii.

W spocie wskazano, że Donald Tusk jeszcze jako premier zlikwidował konkurencyjny dla krajów Europy Zachodniej przemysł. Podkreślono też, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej popiera donosy na Polskę i grozi legalnie wybranym władzom.

– Kadencja Tuska jako szefa Rady Europejskiej to czas największego kryzysu Europy. Tusk nie dbał o bezpieczeństwo Polaków, poprał narzucenie liczby islamskich emigrantów państwom Unii, w wyniku czego wezbrała fala zamachów terrorystycznych. Ginęli w nich również Polacy. Tuskowi wyszło jedno – z Unii wyszła Wielka Brytania. Żona Tuska się nie myliła: jeden Donald naprawdę wystarczy – słyszymy w spocie.

Spot pojawił się w internecie przed rozpoczynającym się dziś w Brukseli szczycie UE, na którym unijni przywódcy mają m.in. podjąć decyzję w sprawie obsady stanowiska szefa Rady Europejskiej.

O reelekcję ubiega się dotychczasowy przewodniczący Donald Tusk. Polski rząd oficjalnie zgłosił na to stanowisko kandydaturę byłego eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

RIRM

drukuj