TVP i Polskie Radio otrzymają duże wsparcie finansowe?

Nawet 20 mln zł mogłoby trafić w tym roku do TVP i Polskiego Radia ze środków Funduszu Reprywatyzacji. Przewiduje to sprawie projekt noweli ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji, który złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

W uzasadnieniu wskazano, że przekazanie pieniędzy wiąże się ze szczególną sytuacją mediów publicznych w tym roku, a także ich zaangażowaniem w obsługę medialną wydarzeń o charakterze publicznym i ogólnonarodowym.

Poseł Marek Suski, przedstawiciel wnioskodawców, mówi, że propozycja PiS-u wpisuje się w troskę o media publiczne.

– To jest odpowiedzialność i troska o media publiczne. Dziś, w sytuacji, kiedy jest regres, jeśli chodzi o ściągalność abonamentu i ustawę, która jeszcze nie weszła w życie, ta nowa ustawa medialna ma dostarczyć środki na funkcjonowanie narodowych mediów. Istnieje poważna groźba zaniechania możliwości emisji programu na odpowiednim poziomie, a więc to wsparcie jest ratowaniem do momentu wejścia w życie nowej ustawy naszych mediów – podkreśla poseł Marek Suski.  

Fundusz Reprywatyzacji to państwowy fundusz celowy, którego dysponentem jest minister skarbu państwa.

Na jego rachunku gromadzone są środki pochodzące ze sprzedaży 5 proc. akcji należących do Skarbu Państwa, m.in. w każdej ze spółek powstałych w wyniku komercjalizacji.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl