fot. PAP/Tomasz Gzell

B. Mazurek: Nie ma decyzji PiS ws. zmian w ordynacji wyborczej

Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło decyzji kiedy pojawi się projekt zmian w ordynacji wyborczej – poinformowała dziś rzecznik tej partii Beata Mazurek.

Podczas dzisiejszego briefingu w Sejmie Beata Mazurek odniosła się do publikacji „Dziennika Gazety Prawnej”, który napisał, że w PiS zapadła decyzja, w jaki sposób wdrożyć zasadę maksimum dwóch kadencji w fotelu szefa samorządu.

Jak tłumaczył cytowany przez „DGP” Grzegorz Adam Woźniak (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej: „Zdecydowano, że ta reguła wchodzi w życie od razu. Do wakacji zostaną przygotowane projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej oraz w sprawie metropolii warszawskiej”.

Nie wiem, gdzie taka decyzja zapadła, na pewno nie u Jarosława Kaczyńskiego, na pewno nie w prezydium partii czy klubu. Takiej decyzji, czy projekt będzie gotowy jutro, za trzy miesiące czy miesiąc – nie ma” – oświadczyła Beata Mazurek.

Zapowiadane przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej mają m.in. ograniczyć do dwóch kadencji możliwość sprawowania urzędu przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

PAP/RIRM

drukuj