Ksiądz prof. Tadeusz Guz odebrał nominację profesorską

Podczas środowych uroczystości w Pałacu Prezydenckim ks. prof. Tadeusz Guz odebrał z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy akt nominacji profesorskiej.

Wydarzenie to jest bez wątpienia wyrazem uznania wkładu kapłana w rozwój polskiej nauki i szkolnictwa.

Ksiądz prof. Tadeusz Guz urodził się 7 lutego 1959 r. w Zwierzyńcu, niedaleko Zamościa. Po formacji w Seminarium Duchownym w Lublinie przyjął święcenia kapłańskie 16 grudnia 1984 roku. Studiował teologię i filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie studiował w Niemczech. Doktoryzował się w 1996 r. w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Z kolei habilitację uzyskał w 2001 r. Następnie prowadził Katedrę Filozofii Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i został dziekanem Zamiejscowego Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim. Wykładał także w Niemczech.

W swojej pracy naukowej ks. Profesor podejmuje zagadnienia związane z filozofią prawa i wpływem idei na życie polityczne i społeczne.

Nasz Dziennik/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl