Fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent A. Duda: Naszą odpowiedzialnością dzisiaj jest zapewnić jak najlepsze i jak najnowocześniejsze wyposażenie polskiej armii

W przemówieniu z okazji Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda wskazał, że celem zakupów sprzętu jest nie tyle zdolność samodzielnej obrony, ale zbudowanie potencjału odstraszającego ewentualnego agresora.

Prezydent RP mówił o bieżących postępach w zakresie dozbrajania polskiej armii. Ocenił, że wszystkie decyzje dotyczące zakupów sprzętu były słuszne.

Tak! Już trwają w tej chwili działania szkoleniowe przygotowujące naszych żołnierzy do służby na najnowocześniejszych czołgach Abrams. Tak! Już w tej chwili produkowane są dla nas czołgi w Stanach Zjednoczonych i w Korei Południowej. Tak! Jeszcze w tym roku przyjdą do nas czołgi i haubice z Korei Południowej. Tak! Jeszcze w tym roku polska armia otrzyma najnowocześniejsze uzbrojenie na najwyższym poziomie. Nie mam żadnych wątpliwości, że wszystkie decyzje, które podjęliśmy w ciągu ostatnich lat – także i te podjęte przed rosyjską agresją na Ukrainę – były właśnie decyzjami dalekowzrocznymi – mówił prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda wyraził też uznanie dla obecnego ministra obrony narodowej, wicepremiera Mariusza Błaszczaka i jego poprzednika Antoniego Macierewicza.

Prezydent podkreślił, że takie decyzje jak o zwiększeniu liczebności armii i powołaniu WOT https://terytorialsi.wp.mil.pl/ znakomicie sprawdziły się w wielu trudnych sytuacjach na przestrzeni ostatnich lat.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl