fot. PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent A. Duda odsłonił pamiątkową tablicę upamiętniającą Marię i Lecha Kaczyńskich w Lipnicy Murowanej

Prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę upamiętniającą Marię i Lecha Kaczyńskich w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Tablica znajduje się na froncie kościoła pw. św. Andrzeja. Upamiętnia ofiarowanie świątyni dzwonu „Maria” przez Marię i Lecha Kaczyńskich w 2010 r.

W swoim wystąpieniu prezydenta RP podziękował za upamiętnienie śp. pary prezydenckiej. Wskazał, że Lech Kaczyński dostrzegał potrzeby różnych miejscowości.

Prezydent zostawił w Lipnicy, w tych ostatnich dniach swojego życia, mieszkańcom piękną pamiątkę w postaci dzwonu „Maria”. To dzwon, który rozbrzmiewa i który mam nadzieję będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce. Nie tylko wielkich miast, nie tylko tych, z którymi był osobiście związany, takich jak rodzinna Warszawa, Sopot czy Trójmiasto, które ukochał i które niezwykle lubił, dobrze się tam czuł, ale także właśnie Lipnicy, położonej zupełnie po drugiej stronie Polski – dodał.

Prezydent Andrzej Duda przebywa w Małopolsce wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W programie wizyty jest m.in. wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie w Gminnym Dom Kultury w Lipnicy oraz spotkanie z mieszkańcami miejscowości Trzciana.

 

RIRM

drukuj