D. Trump: USA nie będą wykorzystywać energii, by zmuszać was do czegokolwiek

Stany Zjednoczone nigdy nie będą wykorzystywać energii, by zmuszać was do czegokolwiek i nie pozwolą innym, aby to robili – powiedział Prezydent Donald Trump na trwającym w Warszawie szczycie Trójmorza.

Prezydent USA zapewnił, że USA stoją ramię w ramię z krajami Trojmorza.

Cieszymy się z historycznej możliwości pogłębiania naszego partnerstwa gospodarczego z waszym regionem – mówił prezydent USA Donald Trump na inauguracji dzisiejszego Szczytu Inicjatywy Trójmorza w Warszawie.

„To historyczne zgromadzenie ma uruchomić nową przyszłość dla otwartego rynku taniej energii, który przyniesie większe bezpieczeństwo i dobrobyt wszystkim naszym obywatelom. Siedzimy na ogromnych zasobach energetycznych, w tej chwili jesteśmy eksporterami energii, dlatego też niezależnie od tego, kiedy jej będziecie potrzebować – po prostu do nas dzwońcie. Stoimy ramię w ramię z krajami Trójmorza” – zaznaczył.

„Popieramy waszą dążność do większego dobrobytu i bezpieczeństwa, chylimy czoła przed inicjatywami na rzecz rozbudowy infrastruktury, cieszymy się z tej historycznej możliwości pogłębienia naszego partnerstwa gospodarczego z waszym regionem” – dodał Donald Trump.

RIRM/PAP

drukuj