Warszawski sąd rozpatrzy dziś sprawę dot. J. Sochy

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy dziś sprawę dotyczącą Justyny Sochy- wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Jest ona oskarżona o naruszenie dóbr osobistych dr. Pawła Grzesiowskiego, Sekretarza Zespołu Ekspertów do spraw Programu Szczepień Ochronnych przy Ministrze Zdrowia.

Ekspert poczuł się urażony treścią petycji „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej”, którą stowarzyszenie skierowało do premier Beaty Szydło. Żąda usunięcia petycji i publicznych przeprosin.

Wiceprezes STOP NOP Justyna Socha przypomina, że petycja oprócz niej została podpisana przez niemal 20 tysięcy osób. Domagają się one kontroli nad zjawiskiem możliwego konfliktu interesów ekspertów, mających wpływ na obowiązkowe szczepienia dzieci w Polsce.

– Według opinii stowarzyszenia, to że jest obowiązek szczepień, powoduje, że jakość tych wszystkich usług jest zdecydowanie na bardzo niskim poziomie. Nie dość, że nie ma informacji, nie ma dostępu do lepszej jakości szczepionek, to jeszcze rodzice są karani za swoje indywidualne decyzje sankcjami, karą grzywny, czasem wręcz są poniżani w placówkach opieki zdrowotnej. W efekcie boją się, drżą o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci. Chcą wyjeżdżać z naszego kraju, nie czują się tutaj bezpiecznie – podkreśliła Justyna Socha.

Dr Paweł Grzesiowski jest pierwszym z dziewięciu lekarzy wskazanych w petycji, który wytoczył proces o zniesławienie.

RIRM

drukuj