Prezydent Duda z wizytą w Republice Słowenii

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się dziś z dwudniową wizytą do Republiki Słowenii. Najwyższy przedstawiciel Państwa Polskiego spotka się tam m.in. z prezydentem i premierem tego kraju. Prezydenci Polski i Słowenii wydadzą wspólne oświadczenie nt. przyszłości Unii Europejskiej.

Ważnym aspektem wizyty będzie m.in. współpraca w ramach Trójmorza. Polski prezydent zabiega o zacieśnienie relacji regionalnych w tym formacie – podkreśla Małgorzata Sadurska, szef Kancelarii Prezydenta RP.

– Pan prezydent prowadzi aktywną politykę zagraniczną i stara się o to, żeby Polska uzyskała niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych – to po pierwsze. Po drugie, ta wizyta również podkreśla to, o czym pan prezydent mówi od początku swojej kadencji: że bardzo ważne jest to porozumienie państw Trójmorza. Ta grupa nieformalna – nazwana ABC (państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem a Morzem Czarnym), która się zawiązała – państw, które ze sobą współpracują, mają wspólną wizję – powinna być kontynuowana – powiedziała Małgorzata Sadurska.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Słowenii rozpocznie się dziś spotkaniem na Zamku Strmol z prezydentem Republiki Słowenii i przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny.

Oficjalne rozpoczęcie spotkania przewidziano w Lublanie. Następnie odbędą się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów. Wizytę zakończy Polsko-Słoweńskie Forum Inwestycyjne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl