fot. pixabay.com

W nocy opady śniegu i deszczu ze śniegiem

W nocy ze środy na czwartek prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie lokalnie temperatura nad ranem spadnie poniżej zera i niewykluczone są oblodzenia dróg i chodników – powiedział w środę dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Michał Ogrodnik.

Wieczorem opady deszczu i deszczu ze śniegiem będą zanikać, a strefa opadów przemieści się z zachodu kraju na wschód.

„W nocy na wschodzie kraju początkowo zachmurzenie będzie umiarkowane. Lokalnie temperatura nad ranem spadnie poniżej zera do około -2 st. C i w tej części kraju niewykluczone są oblodzenia dróg oraz chodników” – przekazał synoptyk i dodał, że należy zachować ostrożność, bo miejscami może być ślisko.

„Podkreślam to, ponieważ ostatnie dni były ciepłe i nieco zapomnieliśmy, że jednak mamy luty i jeszcze może być śnieg oraz mróz” – powiedział.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe z dużą ilością pogodnego nieba. Jedynie nad samym morzem zachmurzenie chwilami będzie umiarkowane.

„Niestety przekładać to się będzie na duże spadki temperatury, pomimo napływu cieplejszej masy powietrza” – ocenił.

Najchłodniej w nocy będzie w Kotlinach Karpackich, gdzie temperatura minimalna wyniesie -9 st. C, w Małopolsce -3 st. C, na północnym wschodzie -2 st. C, w centrum -1 st. C.

„Cieplej będzie na zachodzie, termometry wskażą 1 st. C i nad morzem 2 st. C” – powiedział.

W miarę upływu nocy wiatr z kierunku południowo–zachodniego osłabnie, szczególnie w centralnej i południowej Polsce. Nad morzem wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 55 km/h.

W piątek od rana pogodnie z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, przejściowo śniegu. Na termometrach maksymalnie od 4 st. C na północy do 10 st. C na południu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl