W Polsce wiosna zagościła na dobre

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz krańce południowo-wschodnie znajdować się będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa oraz Turcją. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów z centrami nad Bałkanami, Rosją oraz Irlandią.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Bałkanami, w polarno-kontynentalnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W piątek w kraju zachmurzenie małe lokalnie umiarkowane, na wybrzeżu wzrastające do dużego. Wieczorem na wybrzeżu wschodnim miejscami mogą się pojawić opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st., 10 st. na wybrzeżu, na wschodzie kraju oraz w kotlinach karpackich do 11 st., 13 st. na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, w drugiej części dnia okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl