MSZ ostrzega: w tych krajach urlop to ryzyko

Ostatnimi czasy znacznie nasiliła się aktywność grup przestępczych oraz ilość dokonywanych ataków terrorystycznych. Sytuacja dotyczy nie tylko Europy, ale całego świata.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do polskich obywateli o rozwagę i wydaje kilkadziesiąt ostrzeżeń dla podróżujących. Jak do tej pory MSZ wydało kilkadziesiąt ostrzeżeń dla podróżujących. Resort ostrzega przed wyprawami do krajów, w których od dłuższego czasu trwają walki, ale również w te rejony, które tylko pozornie wydają się być bezpieczne. „Nie podróżuj” – taki komunikat dotyczy Mali, gdzie ze względu na utrzymujące się wysokie zagrożenie działalnością terrorystyczną istnieje ryzyko porwań cudzoziemców.

Ministerstwo zaleca obywatelom powstrzymanie się od wyjazdu do i przez terytorium Mali do czasu normalizacji sytuacji w tym kraju. Resort odradza również wybieranie się do Mozambiku. Kraj ten w ostatnim czasie dotknęły powodzie, odnotowano tam przypadki zachorowań na cholerę. Osoby planujące jednak podróż wbrew ostrzeżeniom powinny zachować szczególną ostrożność.

W związku z niesłabnącym napięciem na wschodzie Ukrainy i utrzymującym się zagrożeniem dla ludności cywilnej resort wzywa obywateli polskich do opuszczenia obwodów donieckiego i ługańskiego oraz niepodejmowanie pod żadnym pozorem podróży na ich teren.  To tylko nieliczne z ostrzeżeń wydanych przez MSZ.

Dla wszystkich osób wyjeżdżających za granicę MSZ uruchomiło specjalny poradnik: „Polak za granicą”. Dostępna jest także aplikacja na telefon. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.msz.gov.pl. [ZOBACZ]

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl