Nad Polskę powrócą opady deszczu

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą wyże znad Atlantyku i Rosji, jedynie Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo Europa centralna i Bałkany znajdą się pod wpływem niżów.

Wschodnia część Polski będzie w klinie wyżowym, a nad pozostałą część kraju nasunie się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Nad wschodnią część kraju z południa napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, nad zachodnią część kraju nieco chłodniejsza masa powietrza z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W środę na wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 20 st. na północnym zachodzie do około 27 st. w centrum i do 30 st. miejscami na południowym wschodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie i w centrum kraju skręcający na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na krańcach zachodnich i wschodnich Polski zachmurzenie małe i umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. do 17 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie Polski południowo-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj