Deszczowo i pochmurnie w całej Polsce; przejaśnienia na południu

Jak informuje IMGW, nad południową połową kontynentu przeważają wyże, północna jest pod wpływem niżów z układami frontów.

Polska pozostanie w obszarze niżu znad Europy północnej i ciepłego frontu atmosferycznego przemieszczającego się z zachodu do centrum kraju. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu Polski. Miejscami, zwłaszcza na północy i w centrum kraju opady deszczu, początkowo na północnym wschodzie także śniegu z deszczem. Na wybrzeżu prognozowana suma opadów miejscami do 12 mm. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu do 80 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Prognozowana suma opadów miejscami do 15 mm. Temperatura minimalna od 1 st. na południowym wschodzie do 5 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu dość silny i silny, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl