W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z ośrodkami nad Skandynawią i morzem Śródziemnym.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad północną Skandynawią. Z północnego zachodu na południowy wschód przebiegać będzie strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego oddzielającego cieplejsze polarno-morskie powietrze na południu i zachodzie Polski, od nieco chłodniejszej i bardziej suchej masy powietrza napływającej z północnego wschodu. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowych okresami wzrost zachmurzenia do dużego, miejscami przelotne opady deszczu i możliwe lokalne burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. Rano na południu kraju gdzieniegdzie jeszcze mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. przeważnie od 22 do 25 st., chłodniej, od 19 do 21 st., tylko na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz miejscami w rejonach podgórskich. Wiatr umiarkowany, miejscami zwłaszcza na zachodzie i południu dość silny, wschodni.

W nocy z wtorku na środę przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami, zwłaszcza na krańcach południowych, zachmurzenie duże i tam możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem w kotlinach górskich lokalne mgły ograniczające widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od 5 st., 8 st. na północnym wschodzie do 9 st., 12 st. na przeważającym obszarze i 13 st. lokalnie na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, wschodni.

 

PAP

drukuj