fot. PAP/EPA

Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i zachodnia będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad północno-zachodnią Rosją. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Europą północno-wschodnią. Ze wschodu napływać będzie polarno-kontynentalna masa powietrza, ciepła i sucha. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach okresami wzrastające do dużego. W Tatrach możliwe lokalne przelotne opady deszczu lub burze. Rano na północnym wschodzie oraz na południu Polski miejscami mgły ograniczające widzialność do około 200 m. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na północnym wschodzie do 23 st., 24 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich temperatura od 19 do 21 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe. Rano w kotlinach górskich miejscami mgły ograniczające widzialność do około 200 m. Temperatura minimalna od 4 st., 7 st. na północnym wschodzie do 11 st., 12 st. na zachodzie i południowym zachodzie i do 13 st. miejscami na wschodnim wybrzeżu. W rejonach podgórskich temperatura od 7 do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

 

PAP

drukuj