fot. flickr.com

Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą słabe wyże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, pod koniec dnia regiony północno-zachodnie znajdą się w strefie frontu chłodnego. Z południowego zachodu będzie napływać zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie i południu miejscami małe. W północnej połowie kraju miejscami opady deszczu. Pod wieczór miejscami na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Kujawach i Dolnym Śląsku burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym zachodzie, w centrum około 29 st., do 32 st. na południowym wschodzie. Nad morzem od 23 do 25 st. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręci na zachodnie. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w zachodniej połowie kraju oraz na Warmii i Mazurach zachmurzenie umiarkowane i duże, na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Kujawach i Dolnym Śląsku przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana suma opadów burzowych do 40 mm opadu. Na Warmii i Mazurach słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14 st. do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami wzmagający się do dość silnego, na zachodzie z kierunków zachodnich, na wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze z kierunków południowych skręcający na zachodnie. W rejonach burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w województwach południowo-wschodnich początkowo małe. Na zachodzie okresami opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. na zachodzie do 33 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju miejscami dość silny, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, z południa. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W sobotę rano zachmurzenie umiarkowane, potem duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burzy wysokość opadu do 20 mm, niewykluczony grad. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr umiarkowany, początkowo południowy, potem zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj