Napływa kontynentalna masa powietrza

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich, przez południowy i środkowy Bałtyk po Ukrainę rozciągać się będą układy wyżowe. Pozostała część Europy będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska południowo-zachodnia pozostanie na skraju wypełniającego się niżu z ośrodkiem w rejonie Korsyki i Sardynii. Nad pozostałą częścią kraju dominował będzie wyż znad Ukrainy. Ze wschodu i południowego wschodu napływać będzie kontynentalna masa powietrza, na południu kraju cieplejsza, a na pozostałym obszarze chłodniejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza na północy i wschodzie Polski. Na południowym zachodzie i południu kraju miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a rano i przed południem śniegu oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. od -4 st. na północnym wschodzie do około 0 st. w centrum i do 1 st., 3 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia, głównie na północy i wschodzie Polski. Na południowym zachodzie i południu Polski możliwe słabe opady deszczu, mżawki lub mżawki marznącej powodującej gołoledź. Miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temp. min. od -6 st., -4 st. na północnym wschodzie do około -3 st. w centrum kraju i do -1 st., 0 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W czwartek na południowym zachodzie Polski zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu, rano możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nieco cieplej. Temp. maks. od -2 st. na północnym wschodzie do około 2 st. w centrum i do 3 st., 5 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie Polski porywisty, południowo-wschodni.

W środę w warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl