fot. flickr.com

Nadchodzi ochłodzenie na północy Polski

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia oraz Skandynawia znajdą się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem przemieszczającym się znad wschodniego pogranicza nad Białoruś. Po południu nad dzielnice północne nasunie się chłodny front atmosferyczny. Zacznie za nim napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, głównie na wschodzie i południu kraju. W czasie burz prognozowane opady do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st., 15 st. na terenach podgórskich i nad morzem do 18 st. w centrum i 22 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane lub duże, nad ranem gdzieniegdzie rozpogodzenia. Miejscami w południowo-wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. lokalnie na Przedgórzu Sudeckim, Pomorzu i Kujawach do 8 st. w centrum i 12 st. na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami na wschodzie, południu i krańcach zachodnich duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. do 21 st., chłodniej na wybrzeżu: 14 st., 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj