Zima na dobre zagościła w Polsce

Jak informuje IMGW, nad Wielką Brytanią, Francją i Turcją wraz z Morzem Czarnym pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu europejskiego znajdują się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest na skraju klina wyżu znad Rosji, z północny napływała mroźna arktyczna masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -6 stopni C do -2 st., jedynie w kotlinach sudeckich od -8 stopni C do -6 st., a nad samym morzem i na Nizinie Szczecińskiej około 1 stopnia C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, powodujący zawieje śnieżne, z kierunków północnych.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna -3 stopnie C. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl