fot. PAP/Maciej Kulczyński

Nadal gorąco. Miejscami przelotny deszcz i burze

Jak podaje IMGW, Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów lub w obszarach podwyższonego ciśnienia.

Polska znajdować się będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Strefa pofalowanego frontu atmosferycznego będzie przebiegać od krańców południowo-zachodnich po północno-wschodnie. Południowa i wschodnia część kraju nadal będzie w zasięgu gorącej, zwrotnikowej masy powietrza, na pozostałą część kraju napłynie ciepła polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami na południu kraju wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów lub burz. Lokalnie w burzy wysokość opadu do 30 mm. Możliwy grad. Temp. maks. od 30, 33 st. na północy kraju do 33, 35 st. na południu. Na Pomorzu i w rejonach górskich od 27 do 30 st., a nad samym morzem miejscami około 25 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego, jedynie nad morzem słaby i umiarkowany z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, jedynie na południowym wschodzie Polski początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opadu deszczu oraz burze. Temp. min. od 15 st. na północnym wschodzie Polski do 19, 22 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 34 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 19 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj