fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody na 18 maja

Jak informuje IMGW, Europa południowa znajdzie się w zasięgu słabego klina wyżowego, na pozostałym obszarze zaznaczać się będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem słabego klina wyżu znad Bałkanów i Morza Śródziemnego, tylko północna część kraju początkowo będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie wolno spadać.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Prawie w całym kraju przelotne opady deszczu, a wysoko w Karpatach śniegu. Na krańcach wschodnich oraz w Karpatach możliwe burze, możliwy też niewielki grad. Temperatura maksymalna od 12 st. na południowym wschodzie oraz miejscami na wybrzeżu do 17 st. na zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i małe, tylko wieczorem miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. na wschodzie, 5, 7 st. na przeważającym obszarze kraju, do 10 st. na północnym zachodzie. W dolinach karpackich lokalnie 0 st. i tam możliwe przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj