Deszczowa niedziela; małe przejaśnienia w centralnej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia i południowo-wschodnia znajdować się będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę będzie kształtował rozległy wyż znad Atlantyku.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu, jedynie na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ płytkiego niżu z rejonu Rumunii i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie duże, w pasie od Dolnego Śląska po Mazury i Podlasie większe przejaśnienia. Opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, w Karpatach silnym. Na Pomorzu możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, w Karpatach do 30 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 20 st. do 25 st., w rejonach podgórskich Karpat od 15 st. do 19 st., na wybrzeżu około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie i południu kraju północny. W czasie burz wiatr dość silny i porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl