Polska w klinie wyżowym

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy układ wyżowy z centrum nad Morzem Północnym. W zasięgu płytkiego niżu znajdować się będzie tylko rejon Morza Śródziemnego.

Polska będzie w klinie wyżowym, związanym z wyżem znad Morza Północnego, w chłodnej arktycznej masie powietrza. W ciągu dnia nad północne krańce kraju napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju i lokalnie w Sudetach duże. Rano lokalnie na południowym zachodzie zanikające opady mżawki. Temperatura maksymalna przeważnie od 5 do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W ze środy na czwartek zachmurzenie małe, na północnym wschodzie kraju umiarkowane i tam możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Miejscami na zachodzie i południu kraju mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 do 1 st., tylko w kotlinach górskich do -6 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko nad samym morzem umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl