fot. pixabay.com

Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdować się będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Finlandią i Islandią oraz związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie wyż z centrami nad Morzem Śródziemnym.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Przed frontem zalegać będzie ciepła masa powietrza, po przejściu frontu napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Większe przejaśnienia początkowo na południu, a po południu na północnym zachodzie. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do 11 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny, do 45 km/h, w porywach do 85 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w centrum i na północy kraju zachmurzenie umiarkowane lub małe. Na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od -2 do 2 st., nad morzem około 3 st. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, w północnej zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr na południu słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr silny i bardzo silny do 60 km/h, w porywach do 85 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj