Do Polski napływać będzie ciepłe powietrze

Jak informuje IMGW, Europa centralna i północna będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Wyspami Owczymi, południową Norwegią i Morzem Norweskim, oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Europa południowo-zachodnia oraz wschodnia nadal będzie w zasięgu wyżów.

Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Ukrainy, Białorusi oraz północno-zachodniej Rosji. Nad zachodnią część kraju z południa zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostałą częścią kraju będzie zalegać transformujące się pod inwersją osiadania ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, na krańcach północno-wschodnich początkowo miejscami duże. Temperatura maksymalna od 21 st. na wschodzie do 26 st. na zachodzie, w dolinach karpackich od 19 st. do 21 st. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju i w centrum okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, na wschodzie miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od 7 st. na wschodzie i Podhalu do 14 st. na zachodzie. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju i w centrum okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl