Grupa PZU z ponad miliardowym zyskiem w I kwartale 2017 roku

W pierwszym kwartale tego roku Powszechny Zakład Ubezpieczeń odnotował najlepsze w historii wyniki otwarcia. Przy rekordowej sprzedaży, skonsolidowany zysk netto grupy PZU wyniósł w tym czasie ponad miliard złotych.

Zysk netto PZU w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku to ponad miliard złotych. Oznacza to niemal dwukrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Poziom składek wyniósł niemal 5,8 mld zł brutto – po raz pierwszy w historii PZU osiągnął taki wynik za jeden kwartał. Jednocześnie wzrasta liczba klientów spółki. Na koniec pierwszego kwartału Zakład miał o ponad 800 tysięcy więcej czynnych polis w ubezpieczeniach OC komunikacyjnych. Zwiększa się też liczba osób wykupujących w PZU ubezpieczenie na życie.

Na tak dobre wyniki wpłynęło kilka czynników, w tym konsekwentna realizacja strategii grupy poprzez zakup akcji Banku Pekao – mówi prezes PZU, Paweł Surówka.

– Na wyniku skonsolidowanym udało nam się przebić barierę miliarda złotych. Wynik za cały kwartał to 940 mln zł zysku netto podmiotu dominującego, a także najwyższa składka kwartalna, jaką kiedykolwiek w historii PZU udało się nam uzyskać. Ponad 5 mld 768 mln zł składki przypisanej w porównaniu do 4 mld 800 mln w tamtym roku i bardzo wysoko utrzymana – ponad 20 proc. – rentowność w tym kwartale – zaznacza Paweł Surówka.

Zarząd PZU zapewnia: w najbliższych latach będziemy kontynuować odpowiedzialną i zrównoważoną politykę.

Spółka ma dalej rozwijać swoje usługi w sektorze ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń komunikacyjnych, a także bankowości.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl