fot. flickr.com

Małopolska: Dziewięć gmin otrzymało promesy z rezerwy budżetu państwa

Dziewięć gmin z Małopolski otrzymało promesy z rezerwy budżetu państwa. Ponad 5 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę dróg i mostów zniszczonych przez powodzie.

Przyznane z rezerwy budżetu państwa dofinansowanie pomoże samorządom w likwidowaniu skutków klęsk żywiołowych. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zaznaczył, że wraz z wręczeniem obecnej transzy promes, lista zadań z lat 2016–2018 została wyczerpana.

– Za każdym razem przy okazji promes, kiedy się spotykamy, przypominam o tym, że to jest swoiste koło ratunkowe, które rząd przekazuje samorządom w bardzo wymiernej formule środków finansowych po to, aby naprawiać infrastrukturę drogową, aby odbudowywać te miejsca, które zostały zniszczone mówił Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

Po raz kolejny rządowa pomoc trafiła do gminy Czarny Dunajec – akcentował wójt gminy Marcin Ratułowski.

W tym roku otrzymaliśmy kolejną promesę od ministra spraw wewnętrznych i administracji. Tym razem na kwotę dofinansowania do 850 tys. zł. na realizację odbudowy trzech dróg uszkodzonych na skutek powodzi, które są położone na terenie gminy Czarny Dunajec zaznaczył Marcin Ratułowski.

Kolejne 800 tys. zł rządowego wsparcia przeznaczono na remont ujęcia wody pitnej dla Poronina i miejscowości Suche – mówiła Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.

Mamy tę przyjemność mieszkać w górach i ujęcie mamy zlokalizowane tuż przy potoku Sucha Woda i niestety bardzo ucierpiało, w związku z tym tj. bezpieczeństwo naszych mieszkańcówpodkreślała Anita Żegleń.

W latach 2016-2019 jednostki samorządu terytorialnego z terenu woj. małopolskiego otrzymały łącznie blisko 314 mln zł na odbudowę zniszczonej przez klęski żywiołowe infrastruktury komunalnej. W zeszłym roku w ramach tych środków odbudowano 279 km dróg gminnych i powiatowych oraz 44 mosty i przepusty.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl