fot. PAP/Leszek Szymański

Ponad 560 mln zł przeznaczono na projekt termomodernizacji państwowych szkół artystycznych

Dobiega końca projekt termomodernizacji państwowych szkół artystycznych. Inwestycja objęła ponad 50 procent placówek na terenie całej Polski. Całkowita wartość kompleksowej termomodernizacji szkół wyniosła ponad 560 mln złotych.

Termomodernizacja państwowych szkół artystycznych to projekt, za który odpowiada Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– Wsparcie termomodernizacyjne to nic innego, jak realizacja w praktyce postulatów ekologicznych, postulatów zielonego rozwoju, zielonej gospodarki, a także zielonego myślenia i mentalności – mówi minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Gliński.

W ramach projektu ekologicznej metamorfozie poddanych zostało 139 szkół artystycznych na terenie całej Polski. Wiele z nich mieści się w zabytkowych przedwojennych budynkach.

– Dzięki projektowi doprowadziliśmy średnio do 60-procentowej oszczędności ekonomicznej, ekologicznej – ponieważ jednostka mniej zanieczyszcza po termomodernizacji – oraz energetycznej, ponieważ znacznie mniej energii jest zużywanej – wskazuje wicepremier Piotr Gliński.

Jedną z takich placówek poddanych termomodernizacji jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia Nr 3 w Warszawie, w której wczoraj gościł wicepremier Piotr Gliński.

– Remonty to ocieplanie ścian, stropów, podłóg; wymiana instalacji, pompy ciepła. To są wszystkie elementy inwestycyjne, które przyczyniają się do oszczędności energii i jakości pracy, jaka odbywa się w zupełnie innych wnętrzach – mówi minister Piotr Gliński.

Całkowita wartość kompleksowej termomodernizacji państwowych szkół artystycznych to ponad 560 milionów złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl