fot. flickr.com

Kolejny deszczowy dzień nad Polską

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Europa Zachodnia i Południowa znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pod wpływem pogłębiającego się niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią, z zachodu do centrum kraju będzie przemieszczać się układ frontów atmosferycznych, jedynie regiony wschodnie pozostaną pod wpływem rozmywającego się frontu okluzji. Z zachodu będzie napływać dość ciepłe, polarne, morskie powietrze, jedynie nad krańce północno-wschodnie, z północy, napłynie chłodniejsze i bardziej suche powietrze kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

W środę na północnym wschodzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, lokalnie słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na zachodzie po południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu na zachodzie do 15 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie, południu i w centrum od 18 st. do 22 st., na pozostałym obszarze chłodniej, od 15 st. do 18 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na południu i zachodzie miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia. W zachodniej połowie kraju do północy miejscami burze. Okresami opady deszczu, w północnej połowie kraju miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura minimalna od 9 st. do 14 st. Na północnym wschodzie wiatr słaby, z kierunków południowych. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący w umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach do 60 km/h. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. do 20 st., na północnym wschodzie i w dolinach sudeckich chłodniej, od 14 st. do 16 st.

PAP/RIRM

drukuj