fot. Paweł Palembas

Polska w zasięgu wyżu. Na północy chłodno 

Jak informuje IMGW, Europa północnowschodnia znajdzie się w zasięgu niżu, a na pozostałym obszarze dominować będzie słaby wyż z centrami nad Francją, Bałkanami i morzem Czarnym.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu. Na południu kraju zaznaczy się wpływ rozmywającego się układu frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza, na południu Polski cieplejszej i wilgotniejszej, na północy chłodniejszej i nieco suchszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

Dziś zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu, a lokalnie, zwłaszcza na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie, pojedyncze burze. Temp. maks. od 20 do 24 st.; chłodniej nad samym morzem i Suwalszczyźnie – około 19 st. oraz na Podhalu – około 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W zasięgu burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie po południu. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany,

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. W pierwszej części nocy miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie, zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Lokalnie silne zamglenia. Temp. min. od 8, 12 st. na północny do 12, 14 st. na południu i w centrum. Nad morzem około 15 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj