Prognoza pogody na 18 i 19 października

Jak informuje IMGW, południowa i północna Europa będzie pod wpływem niżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będzie wyż rozciągający się od Atlantyku przez środkową Europę po Rosję. Polska znajdzie się w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, pomiędzy słabnącym wyżem nad Rosją a rozbudowującym się na wschód Wyżem Azorskim. Pod koniec dnia nad Pomorze Zachodnie dotrze mało aktywny front chłodny. Z północnego zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. W Karpatach, a po południu również na północnym zachodzie i krańcach zachodnich, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. do 21 st., chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i terenach podgórskich: około 17 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i krańcach zachodnich po południu umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy, zachodzie i krańcach południowych okresami słabe opady deszczu. Miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność, zwłaszcza na wschodzie, do 100 m. Temperatura minimalna od 5 st. do 10 st., chłodniej na północnym wschodzie: od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, północno-zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Od Dolnego Śląska po Małopolskę i Podkarpacie przelotne opady deszczu, w Tatrach i Beskidach możliwe burze. Słabe opady deszczu lub mżawki możliwe także w Wielkopolsce, na Kujawach, zachodzie Mazur i Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna od 14 st. do 17 st., chłodniej gdzieniegdzie na północy i w dolinach sudeckich: 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo mgła. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl