fot. flickr.com

W Polsce miejscowe burze i przelotne deszcze

Jak podaje IMGW, nad północną oraz południowo-zachodnią Europą pogodę kształtować będą niże. Od krańców zachodnich przez Europę Centralną po Rosję rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżami nad Zatoką Biskajską i Rosją. Polska będzie w jego zasięgu. Z zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W sobotę w kraju w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, głównie na północy oraz na południowym wschodzie. Miejscami burze, głównie w północnej połowie kraju. Na Pomorzu prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temp. maks. od 19 st. na północy do 24 st. miejscami na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu, a także w rejonach burz miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Temp. min. od 11 st. miejscami na północy do 16 st. na południowym wschodzie, a w rejonach podgórskich lokalnie 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 20 st. na północy i północnym wschodzie oraz lokalnie w dolinach karpackich do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie w dzień zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W niedzielę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 23 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj