fot. prezydent.pl

Rok prezydentury Andrzeja Dudy

Dziś mija rok prezydentury Andrzeja Dudy. Szczyt NATO w Warszawie, którego prezydent RP był gospodarzem, to jedno z najważniejszych wydarzeń w tym czasie. Do Sejmu trafiły też zapowiadane przez Andrzeja Dudę projekty ustaw, m.in. ws. wieku emerytalnego.

6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i tym samym rozpoczął pięcioletnią kadencję prezydenta RP. W swym orędziu, które – jak mówił – kieruje do „ludzi o różnych poglądach”, prosił o wzajemny szacunek; podkreślał też potrzebę odbudowy wspólnoty.

Politolog dr Michał Kuź ocenia, że przez rok urzędowania Andrzej Duda dał się poznać jako prezydent bardziej „nowoczesny” od swoich poprzedników. Prezydent Wnosi zupełnie nową jakość do polskiej polityki – dodaje ekspert.

– Zawsze podkreślałem, że Andrzej Duda pod względem zrozumienia roli gestów, symboli, mediów, nowych mediów, mediów społecznościowych jest zupełnie nową jakością w polskiej polityce. Jest pod tym względem świetnym politykiem. Świetnie radzi sobie ze zdobywaniem poparcia, z akcentowaniem tego, że jest blisko ludzi, z nawiązywaniem kontaktu. Było to widać w kampanii. Dzięki temu wygrał tę kampanię. Widać to również w prezydenturze – zwraca uwagę politolog.

Całość podsumowania roku prezydentury Andrzeja Dudy przez dr. Michała Kuzia [tutaj].


RIRM/TV Trwam News

drukuj