W poniedziałek bezchmurnie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą wyże znad Irlandii i Rosji, jedynie północna część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego. Polska będzie na skraju wyżu znad Rosji, w suchym powietrzu kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Rano lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na wschodzie i w kotlinach karpackich do 12 st., 14 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północy okresami wzrastające do umiarkowanego i dużego. Nad ranem lokalnie, głównie w dolinach rzek i kotlinach górskich mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st., -2 st. na południu i wschodzie do 1 st., 2 st. na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu z kierunków północnych.

We wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, w północnej połowie kraju miejscami wzrastające do umiarkowanego. Ranem lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna na północy od 6 st. do 10 st., na pozostałym obszarze od 10 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie w poniedziałek słonecznie. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl