fot. pixabay.com

W piątek w Polsce miejscami wystąpią przelotne opady deszczu

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Europa wschodnia oraz częściowo północna i centralna będą pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Barentsa i towarzyszących mu frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrami na Wielką Brytanią i Niemcami.

Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego niżu, od północy kraju będzie przemieszczać się chłodny front atmosferyczny. Za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W piątek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami postępującymi od północy kraju. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich oraz w Bieszczadach także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza w Bieszczadach i rejonach podgórskich, około 6 stopni w centrum, do 9 stopni w rejonie Zatoki Pomorskiej. Wiać będzie umiarkowany i dość silny wiatr, na Wybrzeżu także silny, do 45 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na południu osiągną do 70 km/h, na północy do 90 km/h, a nad samym morzem i miejscami na Warmii oraz Suwalszczyźnie do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr osiągnie porywy do 100 km/h, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy w południowo-zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu przechodzące w wyższych partiach regionu w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a nad ranem miejscami na wschodnich krańcach duże i tam wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -2 do 2 stopni Celsjusza, na Podhalu około -4. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, początkowo na północy i wschodzie w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h, miejscami powodując zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl