fot. flickr.com

Polska znajdzie się w chłodnej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz wschodnia będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem układów wysokiego ciśnienia z ośrodkami nad Czechami i wyspami Kanaryjskimi.

Polska będzie pod wpływem klina wyżowego z centrum nad Czechami. Cały kraj znajdzie się w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W środę na południowym zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 10 do 14 st. Wiatr umiarkowany okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, w Tatrach do 80 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 2 do 6 st., tylko na północnym wschodzie chłodniej, od 1 do -1 st. i miejscami przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, na Pomorzu Zachodnim chwilami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów na Ziemi Lubuskiej do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12 st., 14 st. na północy do 16 st., 18 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w województwach zachodnich i na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj