Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, od Finlandii poprzez Polskę po Włochy rozciągać się będzie rozległy wyż z ośrodkiem nad krajami nadbałtyckimi. Kolejny wyż obejmie swym wpływem Hiszpanię. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem wyżu. Z północy napływać będzie bardzo chłodna polarno-morska masa powietrza, a nad wschód kraju napłynie powietrze pochodzenia arktycznego.

Nastąpi wzrost ciśnienia, w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa.

We wtorek na wschodzie i północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, początkowo miejscami duże i zwłaszcza na krańcach południowo-wschodnich zanikające opady śniegu. Rano na zachodzie jeszcze miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -7 st., -5 st. miejscami na wschodzie oraz w dolinach karpackich do 0 st., 2 st. na północnym zachodzie oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu kraju przechodzący na kierunki południowe. Wysoko w Karpatach wiatr początkowo dość silny, północny, w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia nad ranem na krańcach zachodnich opadów śniegu, a lokalnie nawet opadów marznących, powodujących gołoledź. Temperatura minimalna od -13 st., -10 st. na wschodzie, -8 st., -5 st. w centrum kraju na południu kraju do -2 st., 0 st. na zachodzie i nad morzem. W kotlinach karpackich lokalnie możliwy spadek temperatury do -20 st. Wiatr słaby, na krańcach zachodnich i północnych umiarkowany, a nad morzem nawet porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W środę przeważać będzie zachmurzenie duże, tylko w części wschodniej kraju początkowo jeszcze zachmurzenie umiarkowane. Od zachodu przemieszczające się w głąb kraju opady śniegu, stopniowo przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Przejściowo opady mogą być marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -5 st. lokalnie na wschodzie i w kotlinach karpackich do 3°C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby, na zachodzie oraz północy Polski, umiarkowany, południowo-wschodni, od zachodu kraju skręcający na południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -8 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl