PiS: w piątek posiedzenie komisji zdrowia

W najbliższy piątek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia w sprawie utrudnionego dostępu chorych do świadczeń POZ. To efekt braku porozumienia między Resortem Zdrowia a lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego.

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz po spotkaniu z premier Ewą Kopacz powiedział, że nie będzie negocjacji z lekarzami z Porozumienia, dopóki stosują szantaż wykorzystując pacjentów. Wezwał on pacjentów, by poszli do otwartych przychodni.

Medycy oczekiwali rozpoczęcia rozmów przy udziale mediatora. W tym momencie – jak mówią – mamy do czynienia ze stanem wyjątkowym w ochronie zdrowia i jest to efekt działań ministra.

Sejmowa komisja chce zapytać ministra jaki ma pomysł na rozwiązanie tego konfliktu – mówi poseł Tomasz Latos, szef Sejmowej Komisji Zdrowia.

– My w ostatnim czasie już dwukrotnie rozmawialiśmy na ten temat.  Rozmawialiśmy z ministrem zdrowia – 7 listopada rozmawialiśmy ponownie. Za każdym razem byliśmy przekonywani, że wszystko jest pod kontrolą, że wszystko jest w gotowości i w jak najlepszym porządku. Jednak – jak widzimy – nie była to prawda. Z pewnością będziemy musieli, podczas posiedzenia Komisji Zdrowia, rozmawiać z ministrem i pytać – co dalej? W jaki sposób będzie chciał pomóc polskim pacjentom? – zaznaczył poseł Tomasz Latos.

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz prowadzi rozmowy z wojewodami nt. tego jak wygląda sytuacja z dostępnością pacjentów do lekarzy. Obecnie 79 proc. przychodni i 85 proc. lekarzy ma umowy z NFZ.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl