B. Mazurek: we wtorek PiS przekaże prezydentowi propozycje dot. zmian w sądownictwie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przekazał nam informację, że propozycje dot. zmian w sądownictwie zostaną przedstawione prezydentowi Andrzejowi Dudzie we wtorek i że wypełniają one oczekiwania prezydenta – powiedziała w poniedziałek rzecznik PiS Beata Mazurek.

W poniedziałek odbyło się trzecie z serii czterech spotkań prezesa PiS z posłami partii z poszczególnych regionów. Tym razem Jarosław Kaczyński spotkał się posłami z Podlasia, Mazowsza i województwa lubelskiego; w spotkaniu uczestniczyli też m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Tematem dzisiejszego spotkania była – tak jak do tej pory – sytuacja bieżąca w naszym kraju, w którym miejscu jesteśmy i jakie zadania przed nami. Więc były to kwestie dotyczące tej polityki, którą prowadzimy w parlamencie, ale też kwestie związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, do których musimy się przygotować” – powiedziała Beata Mazurek po spotkaniu dziennikarzom.

Również została przekazana informacja przez Pana prezesa, że propozycje dotyczące zmian w sądownictwie zostaną przedstawione Panu prezydentowi jutro i że one wypełniają oczekiwania pana prezydenta co do zmian, jakich oczekiwał od środowiska PiS. Mamy więc nadzieję, że spotka się ta propozycja z przychylnością Pana prezydenta” – dodała rzecznik PiS.

Pytana, czy i kiedy odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta i prezesa PiS, Beata Mazurek powiedziała, że „takie były zapowiedzi, że ono będzie”.

Dajmy czas Panu prezydentowi na zapoznanie się z propozycjami, które wypełniają jego oczekiwania” – dodała.

W miniony wtorek do konsultacji zostały skierowane przedstawione przez Andrzej Dudę pod koniec września projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. W piątek odbyło się trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości. Podczas tego spotkania Jarosław Kaczyński zapowiedział, że klub PiS zgłosi poprawki na piśmie do projektów, które wcześniej przedstawi prezydentowi.

Wcześniej w poniedziałek jeden z polityków PiS biorących udział w spotkaniu powiedział PAP, że informacja iż poprawki zostaną przekazane prezydentowi we wtorek, była odpowiedzią Jarosława Kaczyńskiego na jedno z pytań zadanych przez obecnych na poniedziałkowym spotkaniu posłów.

Prezes powiedział, że prezydent jutro dostanie poprawki i czekamy, co zrobi” – powiedział polityk PiS.

PAP/RIRM

drukuj