Poseł L. Kołakowski: Cieszymy się że Anna M. Anders będzie reprezentować Podlasie

To było ważne głosowanie dla PiS-u, Anna Maria Anders to bardzo dobry wybór. Tak poseł PiS z tego regionu Lech Kołakowski odniósł się do zwycięstwa minister Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu.

Kandydatka PiS-u z poparciem 30 661 osób co stanowi ponad 47 proc głosujących  zdobyła mandat w okręgu nr 59, który obejmuje część województwa podlaskiego.

Jej główny rywal  Mieczysław Bagiński – kandydat PSL, popierany też przez PO i Nowoczesną, zdobył 26 618 głosów, co stanowi ponad 41 proc. wszystkich oddanych głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 17,11 proc.

Cieszymy się że Anna Maria Anders będzie reprezentować Podlasie – podkreśla poseł Lech Kołakowski. 

– Bardzo cieszymy się jako parlamentarzyści, mieszkańcy ziemi łomżyńskiej, ziemi suwalskiej, że mamy kolejnego parlamentarzystę, który będzie walczył o sprawy tej ziemi – ziemi, która historycznie tak ucierpiała w wyniku wojen, w wyniku represji i zsyłek na Sybir. Pani minister Anders jako córka gen. Władysława Andersa kontynuuje tę linię – co prawda już nie w boju, ale na drodze cywilnej, drodze gospodarczej. Cieszymy się, że pani minister Anders będzie reprezentować nasze ziemie, będzie wspomagać działania – mówi Lech Kołakowski.

Wybory uzupełniające na Podlasiu były konieczne ponieważ wybrany na senatora w październiku 2015 roku Bohdan Paszkowski z PiS-u niedługo potem został wojewodą podlaskim.

Dziś o godzinie 17.00 w zespole szkół katolickich w Łomży z mieszkańcami mają się spotkać senator Anna Maria Anders i prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl