fot. PAP/Paweł Supernak

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do marszałka Sejmu projekt uchwały przygotowany przez rolników

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do marszałka Sejmu projekt uchwały przygotowany przez rolników, w którym znalazły się postulaty protestujących gospodarzy. Posłowie PiS liczą, że projekt poprą wszystkie partie polityczne w polskim parlamencie.

Mariusz Błaszczak, były szef MON, powiedział, że uchwała zawiera trzy główne przesłania.

Po pierwsze, rolnicy chcą pełnego embarga na produkty rolno-spożywcze z Ukrainy. Po drugie, rezygnacji z Zielonego Ładu. Trzeci punkt dotyczy rekompensat dla rolników, którzy ponoszą straty w związku z napaścią Rosji na Ukrainę.

Polski rząd jest zobowiązany do tego, żeby wspierać rolników. Ta polityka musi być realizowana, w związku z tym złożyliśmy projekt uchwały. Mamy nadzieję, że wszyscy parlamentarzyści ten projekt poprą – powiedział Mariusz Błaszczak.

Poseł Rafał Bochenek, rzecznik PiS, zwrócił uwagę, że „Koalicja 13 grudnia” podejmuje pozorowane działania.

Od wielu tygodni Donald Tusk i cała „Koalicja 13 grudnia” składa różne deklaracje, obietnice, organizuje pozorowane spotkania, z których kompletnie nic nie wynika. Spotkania te nie skutkują żadnymi rozwiązaniami dla rolników, które doprowadziłyby do końca tych protestów, które się odbywają w wielu polskich miastach – zaznaczył Rafał Bochenek.

W środę w Warszawie będą protestować rolnicy, leśnicy, myśliwi i pracownicy.  Manifestację przed kancelarią premiera organizuje NSZZ „Solidarność” i NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Organizacje zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich rolników, inne związki oraz wszystkie grupy społeczne i zawodowe.

Protest rozpocznie się o godz. 11.00 przed kancelarią premiera. Następnie zgromadzeni przejdą przed Sejm. Niewykluczone, że w stolicy stanie zielone miasteczko.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl