fot. PAP/Marcin Bielecki

Prokuratura: nie żyje jeden z żołnierzy, uczestników wypadku na poligonie w Drawsku Pomorskim

Nie żyje jeden z żołnierzy, uczestników wypadku, do którego doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak. We wtorek podczas programowych ćwiczeń pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy.

Na poligonie w Drawsku Pomorskim doszło we wtorek do wypadku podczas programowych ćwiczeń brygady.

„Potwierdzam, że doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniósł jeden z żołnierzy. Drugi jest w stanie ciężkim. Na miejscu jest Żandarmeria Wojskowa i prokurator, przeprowadzane są czynności procesowe. Prokuratura i żandarmeria będą ustalać, dlaczego doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia” – powiedział prok. Łukasz Wawrzyniak.

Drugi z żołnierzy został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.

„Pacjent jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia” – przekazała rzecznik prasowa szpitala, Joanna Woźnicka.

O wypadku na poligonie w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) poinformował rzecznik 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, kpt. Jacek Piotrowski. Powiedział, że do wypadku doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie trwają programowe ćwiczenia brygady. Podczas ćwiczeń pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy na pasie taktycznym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl