fot. PAP/EPA

Turcja: policja zatrzymała siedmiu domniemanych informatorów izraelskiego Mosadu

Turecka policja zatrzymała siedem osób podejrzanych o przekazywanie informacji izraelskiemu wywiadowi Mosad podała we wtorek agencja Anatolia. Tureckie służby utrzymują, że jeden z zatrzymanych, prywatny detektyw, zbierał informacje o firmach z Bliskiego Wschodu.

Człowiek ten w przeszłości pracował w tureckiej administracji publicznej. Dla Mosadu – podobnie jak inni zatrzymani – miał pracować za pieniądze. Źródła w tureckich siłach bezpieczeństwa powiedziały Anatolii, że detektyw otrzymywał wynagrodzenie w kryptowalucie. Miał zostać przeszkolony przez Mosad w Belgradzie.

Źródła dodały, że zatrzymania były częścią operacji przeprowadzonej przez tureckie służby bezpieczeństwa – MIT i policję antyterrorystyczną w Stambule.

Oficjalnie władze tureckie nie poinformowały o zatrzymaniach, Izrael zaś nie skomentował doniesień Anatolii.

O zatrzymaniach domniemanych informatorów Mosadu media tureckie informowały także na początku lutego.

Od wybuchu wojny w Strefie Gazy między Izraelem i palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas powtarzały się wzajemne zarzuty, które pod swoim adresem wymieniali przywódcy Izraela i Turcji – przypomina agencja Reutera. Ankara m.in. ostrzegała, że nastąpią „poważne konsekwencje”, jeśli Izrael będzie próbował ścigać przywódców Hamasu mieszkających na emigracji, m.in. w Turcji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl